Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Kaliszu


Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek w Kaliszu pszczółki motylki biedronki zajaczki żabki misie

Grupy przedszkolne

Zawody integracyjne w SP18

        W czwartek 5 kwietnia 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu odbyły się zawody integracyjne w ramach obchodów "Światowego Dnia Świadomości Autyzmu". Paraolimpiada została zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole "Pluszaki" z oddziałami specjalnymi oraz Szkołę Podstawową nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu. Celem spotkania było popularyzowanie i rozpowszechnianie sportu, integracja dzieci ze spektrum autyzmu z rówieśnikami oraz dobra zabawa w duchu „Fair Play”.
      Na to wydarzenie zaproszenie otrzymało również Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek. Nasza placówka reprezentowana była przez 10-osobowy zespół przedszkolaków, w skład którego wchodziło pięcioro dzieci ze spektrum autyzmu oraz pięcioro ich rówieśników. Zawody rozpoczęła przemowa Pani Dyrektor i krótka rozgrzewka w formie tanecznej. Dzieci brały udział w sześciu konkurencjach sportowych. Uczestnicy zmierzyli się w torach przeszkód, w skład których wchodziły m.in. bieg slalomem z taczką, skoki przez przeszkody, przeciąganie po ławce i obroty po materacu. Nasi podopieczni świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami, a każdy zawodnik, który współzawodniczył w olimpiadzie, został zwycięzcą.
     Zwieńczeniem zawodów było wręczenie przez Prezydenta Miasta Kalisza - Grzegorza Sapińskiego medali i nagród dla każdego uczestnika oraz pucharu i upominku dla przedszkola.
      Wszystkim zmaganiom towarzyszyły ogromne emocje, a zawody odbyły się we wspaniałej i pełnej radości atmosferze.
                                                                          (A. S.)

 


« powrót