Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Kaliszu


Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek w Kaliszu pszczółki motylki biedronki zajaczki żabki misie

Grupy przedszkolne

Fascynujący świat pszczół - warsztaty dla przedszkolaków

        W poniedziałek 19 marca 2018 roku gościliśmy w przedszkolu mistrza pszczelarstwa z Pasieki pana Aleksandra Rębacza „Boża Iskierka” w Beskidzie Niskim.
       Opowiedział on dzieciom o tym, jak pszczoły z pasieki już od świtu aż po zachód słońca znoszą dary natury w postaci pyłku i nektaru kwiatów, podzielił się tajemnicami z życia pszczół i opowiedział, jaką rolę odgrywają w otaczającym nas świecie i życiu człowieka. Stworzona w auli przedszkolnej scenografia i przygotowane przez pszczelarza pomoce, rekwizyty pomogły wprowadzić dzieci w świat pszczół i otaczającą ich naturę.
     Przedszkolaki mogły obejrzeć, jak wyglądały ule dawniej i dziś, kosztowały pyłku kwiatowego oraz miodu. Mogły też zobaczyć prawdziwe pszczoły. Na koniec każde dziecko otrzymało od gościa certyfikat jako symbol zaświadczenia, że „zwyczaje pszczół poznało, żywe pszczoły w ulu widziało, świeczkę z wosku pszczelego robiło, miodu kosztowało i jadać go każdego dnia ślubowało…” oprócz certyfikatu, każdy przedszkolak dostał świeczkę z wosku pszczelego, symboliczny słoiczek miodu oraz nożyk do jego nakładania.
      Wszystkie dzieci słuchały opowieści o pszczołach z dużym zainteresowaniem i uwagą oraz chętnie odpowiadały na pytania pana pszczelarza.
                                                                                              (M.K.)


« powrót