Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Kaliszu


Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek w Kaliszu pszczółki motylki biedronki zajaczki żabki misie

Grupy przedszkolne

Ach, co to był za bal!

     6 lutego 2018 r., we wtorek, odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Bal rozpoczęła Tina Turner (s. Magdalena), która, już zgodnie z tradycją, wystrzeliła kolorowe konfetti. Prowadzący w tym roku to Kubuś Puchatek (p. Monika Smug) i krecik  (p. M. Maciaszek).
      
     Na początek wszystkie grupy po kolei zaprezentowały swoje stroje. Można było spotkać strażaków, policjantów, księżniczki, Masze z niedźwiadkami, Elsy, ninje i wiele innych. Każda z grup przedstawiła również krótką choreografię do swojej wybranej piosenki. Biedronki – „Jedzie pociąg, a w pociągu dzieci..”, Misie – „Dwóm tańczyć się zachciało”, Wiewiórki – „Pędzą sanie..”, Zajączki – „Kaczuszki”, Pszczółki – „Gąsienica”, Motylki – „Do przodu, do tyłu, do góry, na dół”, Żabki – „Rokoko hej”.
       
    Po tych świetnych występach Kubuś Puchatek wraz z Tiną Turner zaprosili wszystkich na poczęstunek – ciastka z uśmiechami oraz przepyszne, zdrowe soki. Następnie wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z nauczycielkami i terapeutkami mogły jeszcze chwilę potańczyć do takich utworów, jak: „Na raz, na dwa”, „Chrześcijanin tańczy”, „Kraina lodu”, „Despacito”, „Przez Twe oczy zielone”, „Chocolate” czy „Macarena”.
        
      Na koniec, jak na każdym naszym balu, każda z grup miała zrobione pamiątkowe zdjęcie.
                                                                (M. W.)

 


« powrót