Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Kaliszu


Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek w Kaliszu pszczółki motylki biedronki zajaczki żabki misie

Grupy przedszkolne

W krainie wiedzy - inscenizacja w Szkole Podstawowej Sióstr Nazaretanek

     We wtorek 21 listopada 2017 roku dzieci z grup: Żabki, Motylki, Pszczółki, Zajączki i Misie uczestniczyły w przedstawieniu pt. ,,W krainie wiedzy". Inscenizację zorganizowały trzecie klasy Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Kaliszu.
      Dzieci zostały zaproszone do Krainy Wiedzy, w której rządził Król Matematikus oraz Królowa Ortografia Wspaniała. Towarzyszyła im Księżniczka Cyferka oraz cały zastęp żołnierzy. Aby dostać się do tej wspaniałej krainy, nasi przedszkolacy musieli zdobyć trzy klucze do bram. Należało więc wykonać powierzone zadania. W pierwszym z nich trzeba było wykazać się znajomością Katechizmu polskiego dziecka. Na wszystkie pytania dzieci odpowiadały bezbłędnie. Drugie zadanie polegało na uwolnieniu uwięzionej Księżniczki. Tutaj niezbędna okazała się być znajomość sygnalizacji świetlnej. Podczas trzeciego zadania należało zmierzyć się z Czarną Wróżką. Na szczęście nasi przedszkolacy znali słowa takie jak: proszę, przepraszam i dziękuję, co pomogło w zdobyciu trzeciego klucza. Tym samym drzwi do Krainy Wiedzy stanęły przed nimi otworem.
     Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki z bohaterami z przedstawienia oraz zostały poczęstowane cukierkami. Po spektaklu przedszkolacy wynagrodzili aktorów wielkimi brawami.
                                              (O. B.)

 


« powrót