Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Kaliszu


Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek w Kaliszu pszczółki motylki biedronki zajaczki żabki misie

Grupy przedszkolne

Być jak Matka Angela - Święto Patronki Przedszkola

      Dnia 14 października 2017 roku Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek świętowało Dzień Patronki - Błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej.
      Świętowanie rozpoczęło się nabożeństwem o godzinie 10.30, które odbyło się w kościele św. Gotarda. We mszy uczestniczyli wszyscy przybyli rodzice, dzieci, personel przedszkola oraz zaproszeni goście. Przedszkolaki oraz ich rodzice aktywnie uczestniczyli w nabożeństwie. Fragment Pisma Świętego odczytał Pan Szkudlarek, psalm śpiewało troje dzieci z grupy: „Wiewiórki”, „Motylki” i „Żabki”, a modlitwę wiernych mówiły dzieci z grup „Pszczółki”, „Motylki” i „Żabki”. Dzieci z pozostałych grup przedszkolnych złożyły dary na ręce księdza odprawiającego Mszę świętą. O oprawę muzyczną nabożeństwa zadbały Pani Katarzyna Borowska oraz Pani Trzęsała i Pani Szkudlarek, którym należą się serdeczne podziękowania.
     Po Mszy świętej Siostra Ada zaprosiła wszystkich zgormadzonych do dalszego świętowania w naszym przedszkolu. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Być jak Matka Angela”, w którym dzieci z grupy Motyli i Żabki przybliżyły postać i historię życia Matki Angeli. Scenariusz przedstawienia przygotowała Pani Marta Jakubowska, scenografię Pani Katarzyna Bura, Katarzyna Maciejewska-Białek oraz Olga Brodziak, natomiast Pani Marika Bieniaszczyk zajęła się oprawą muzyczną. Występujący przygotowali się wspaniale, a nagrodą dla nich były gromkie brawa i owacje.
Po zakończonym przedstawieniu wszystkie dzieci, rodzice i goście udali się do przedszkolnego ogrodu, gdzie tradycyjnie już można było zjeść przygotowany przez nasze kucharki przepyszny bigos oraz kiełbaski i kaszanki  z grilla. Nie zabrakło również słodkości: fontanny czekoladowej, ciast, cukierków i innych pyszności. Ten wyjątkowy dzień upłynął nam wszystkim w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkim zgromadzonym dopisywał świetny humor, a nasze dzieci mogły swobodnie bawić się w odnowionym ogrodzie przedszkolnym.
     Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i udział we wspólnym świętowaniu.
                                                        
         (A. S.)

 


« powrót