Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Kaliszu


Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek w Kaliszu pszczółki motylki biedronki zajaczki żabki misie

Grupy przedszkolne

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

        W sobotę 2 września 2017 r. odbyła się VII Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach k. Kalisza.
      O godz. 9.30 wszyscy chętni zgromadzili się w Bazylice św. Józefa, gdzie po krótkim powitaniu i modlitwie wyruszyli na pielgrzymkowy szlak.  Dzieci, młodzież, jak i rodzice, dziadkowie, wychowawcy, siostry zakonne oraz kapłani w modlitwie i przy akompaniamencie znanych pieśni  dzielnie maszerowali  do Sanktuarium, w którym znajduje się koronowany przez Jana Pawła II słynący licznymi łaskami obraz Matki Bożej.
        Ok. godz. 10.50 wszyscy pielgrzymi dotarli do celu. W kaplicy Sióstr Karmelitanek została odprawiona Msza św. w intencji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży, ale także w intencji rodzin.
      Po Mszy św. pielgrzymi mogli odpocząć w ogrodzie sióstr, korzystając z obfitego poczęstunku przygotowanego przez Caritas Diecezji Kaliskiej. Najwytrwalsi pielgrzymi mogli powrócić pielgrzymkowym szlakiem do Sanktuarium św. Józefa.
        Pomimo mało zachęcającej pogody frekwencja dopisała, a dzięki gorliwej modlitwie podczas trasy wyjrzało słońce.

Bardzo dziękujemy:
Julii Kurpik,
Maksymilianowi Pich,
Hani Wojnicz,
Wiktorii Mrugalskiej,
Alicji Cieślak,
 Wojciechowi Pietrzakowi, Jakubowi Maciaszkowi i Nikoli Urbaniak – naszym absolwentom oraz ich Rodzicom za udział w pielgrzymce.
(M. M.)


« powrót