Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Kaliszu


Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek w Kaliszu pszczółki motylki biedronki zajaczki żabki misie

Grupy przedszkolne

Zielone przedszkole 2017

      W dniach 5-9 czerwca 2017 roku,  dwadzieścia ośmioro przedszkolaków wyjechało wraz ze swoimi paniami i Siostrami, na Zielone przedszkole do Murzasichle.

     Na początku naszej wyprawy, odwiedziliśmy Matkę Bożą Częstochowską na Jasnej Górze, której to zawierzyliśmy cały nasz wyjazd. Następnie pokrzepiliśmy się lodami, przed dalszą, długą drogą. Z piosenką na ustach „W góry, w góry…”, dotarliśmy  do naszego miejsca zakwaterowania, gdzie czekała na nas pyszna obiadokolacja oraz piękne pokoje.

      Drugiego dnia wyruszyliśmy do Wadowic, miasta w którym urodził się i mieszkał św. Jan Paweł II. Najpierw udaliśmy się do kościoła i chrzcielnicy, w której został ochrzczony papież, by następnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Kolejnym punktem, były odwiedziny w Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego. Dzieci z przejęciem wysłuchiwały opowieści przewodniczki o losach naszego rodaka. Odwiedziliśmy także gimnazjum, w którym tak pilnie uczył się papież. Nie zabrakło również pysznych kremówek, które dzieci zjadły ze smakiem. Dzień był upalny, więc Siostra Ada zaproponowała dzieciom  lody na ochłodę.  Tak oto minął dzień drugi, który zakończyliśmy wspólnymi  zabawami  pod chmurką i jedzeniem pysznych owoców.

     Trzeci dzień to moc atrakcji, które dostarczył nam wyjazd do Zatoru, w którym mieści największy w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów „DinozatorLand”. Na początku zwiedziliśmy dom do góry nogami. Następnie wyruszyliśmy na spotkanie dinozaurom, które wydawały się być jak prawdziwe. Później poszliśmy do Parku Bajek, gdzie czekali na nas bohaterowie naszych ulubionych opowieści. Nieco zmęczeni, zjedliśmy także obiad w okolicznej restauracji. Kolejną wspaniałą przygodą były odwiedziny w Parku Mitologii na wodzie. Odbyliśmy tam rejs łódką, oglądając przy tym piękne figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Na koniec, bawiliśmy się w Lunaparku. Zwieńczeniem dnia był spacer w okolicach hotelu oraz zjedzenie słodkich arbuzów.

     Czwartego dnia czekało na nas Zakopane. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Muzeum Zakopiańskie oraz Muzeum Figur Woskowych. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej na Krzeptówkach. Nadszedł jednak czas, aby wybrać się na wędrówkę po prawdziwych górach. Dlatego też, wjechaliśmy wyciągiem na Gubałówkę. Spacerowaliśmy, przy okazji zajadając pyszne oscypki z żurawiną. Jednak prawdziwym egzaminem było dla dzieci zejście ze szczytu. Oczywiście poradziły sobie wyśmienicie. W końcu nastąpił wyczekiwany moment- zakupy pamiątek dla najbliższych oraz dla samych dzieci. Zwieńczeniem dnia, była „zabawa piżamowa”, na której to tańczyliśmy i zajadaliśmy się smakowitymi przekąskami. Zaś Siostra Ada i Siostra Magdalena wręczyły dzieciom dyplomy uczestnictwa w Zielonym Przedszkolu.

     Nadszedł dzień powrotu. Jednak nie był to koniec naszych przygód. Po pożegnaniu z właścicielką hotelu, panią Marysią, wyruszyliśmy do Krakowa. Tam oto mieliśmy okazję pomodlić się w Kościele Sióstr Felicjanek przy ołtarzu bł. Marii Angeli, patronki naszego przedszkola. Dzięki uprzejmości Sióstr mogliśmy zobaczyć celę, w której przez wiele lat mieszkała Matka Angela. Po drodze do kolejnego miejsca był również czas na pyszne lody.  Następnie odwiedziliśmy Smoczą Jamę na Wawelu. Dalsze zwiedzanie Krakowa umilił nam przejazd melexem po uliczkach w centrum miasta. Tak też, dotarliśmy na nasz obiad, który zjedliśmy w restauracji Mc Donald’s. Ostatnim punktem tego dnia był spacer po Starym Rynku, po czym wyruszyliśmy w podróż do Kalisza. Około godziny 22.00 dnia 9 czerwca wycieczka dobiegła końca. Pod przedszkolem na dzieci z niecierpliwością czekali rodzice i najbliżsi. Wycieczka co prawda dobiegła końca, ale nasze dzielne przedszkolaki, już marzą aby wyjechać na kolejne Zielone przedszkole.
 
(N.S)


« powrót