Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Kaliszu

Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek w Kaliszu pszczółki motylki biedronki zajaczki żabki misie

Grupy przedszkolne

III Bieg Dookoła Ogrodu

Już po raz trzeci w naszym przedszkolu dzieci – w tym roku grupa „Żabki” – rywalizowały w biegu dookoła ogrodu. Wytyczoną trasę, około 200 m, pokonało 18 przedszkolaków oraz ich rodzice. Bieg był częścią ogólnopolskiej akcji miesięcznika „Bliżej Przedszkola”  zatytułowanego „Sprintem do maratonu”. W całej Polsce w tej akcji wzięło udział 49171 przedszkolaków z 695 placówek. Dzieci pokonały łącznie 15650 kilometrów (czyli tyle, ile jest z Krakowa do stolicy Australii), dystans 372 maratonów!

W naszym biegu wszyscy byli zwycięzcami, wszyscy otrzymali złote medale, dyplomy, oklaski i gratulacje. Najszybszą dziewczynką okazała się Lena Rządkowska, a najszybszym chłopcem Igor Rokicki. Szczególne uznanie zdobył Wiktor Gryczyński, który na metę biegu dobiegł bez jednego buta (II miejsce!) oraz Agatka Makles, która przewróciła się na trasie, a mimo to ukończyła bieg na drugiej pozycji.

Najwięcej emocji budził jak zawsze bieg rodziców, którzy pokazali prawdziwą wolę walki,  determinację i co najważniejsze - dobry humor. Rodzice na mecie otrzymali medale przygotowane własnoręcznie przez dzieci.

Dziękujemy uczestnikom biegu za wspaniałą zabawę, dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji biegu. Wszystkich zachęcamy do aktywności fizycznej, bo IV BIEG DOOKOŁA OGRODU już za rok…