Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Kaliszu


Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek w Kaliszu pszczółki motylki biedronki zajaczki żabki misie

Grupy przedszkolne

Inspirowane folklorem - warsztaty metodyczne dla nauczycieli

      „Inspirowane folklorem” to warsztaty metodyczne, które odbyły się  w naszym przedszkolu w dniach 27-28.01.2017r. Organizatorem warsztatów była Siostra Dyrektor naszego przedszkola, a głównym prowadzącym Pan Mirosław Bzowski z  Centrum Szkoleniowego KLANZA.
 
       W warsztatach udział wzięli wszyscy pedagodzy i specjaliści pracujący w tutejszym przedszkolu. Szkolenie składało się z modułów zatytułowanych „Wozy” i „Wiejskie podwórko”. Podczas warsztatów przedstawione zostały niektóre z tańców ludowych z naszego regionu, a także warianty ich wykorzystania do pracy z dziećmi. Nasz personel uczył się kroków podstawowych do tańców takich jak: Cieszyniok, Wiwat, Lender, Łysy i Trojak.

     Pedagodzy uczestniczący w warsztatach przygotowali prace plastyczne wg różnego  rodzaju technik. Zaprezentowano wiele piosenek, tańców, zabaw integracyjnych i  rytmicznych oraz prac plastycznych związanych z tematem folkloru. Przedstawiono również sposoby ich modyfikacji  w zależności od grupy wiekowej. Warsztatom towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera. Wszyscy uczestnicy zakończyli szkolenie  zmęczeni, ale pełni nowych pomysłów, projektów i chęci do pracy z naszymi przedszkolakami.
                                     (A. S.-J.)


« powrót